14 Lip

Amsterdam idealny na weekendowy wypad

Coraz więcej osób korzysta z tanich biletów lotniczych i spędza urlopy poza granicami kraju. Można wtedy wyjechać do miejsc, gdzie o piękną pogodę nie trzeba się martwić. Czasami nawet decydujemy się lecieć tylko na dwa dni, by trochę oderwać się od rzeczywistości. Jakie miasto doskonale nadaje się na weekendowy wypad?

Na pewno ogromnym powodzeniem cieszy się Amsterdam. I słusznie, dlatego, jeśli znajdziemy tanie bilety lotnicze Kraków – Amsterdam (https://www.lot.com/bilety-lotnicze/przeloty-z-krakowa-do-amsterdamu), to nie ma się co zastanawiać. Lot nie trwa długo, dlatego mając nawet tylko weekend do dyspozycji, będziemy mieć całkiem sporo czasu do zwiedzania. A zwiedzać na pewno jest co. Jedno jest pewne, w Amsterdamie nudzić się nie będziemy.

Można wszak wręcz godzinami spacerować po pięknych uliczkach Amsterdamu. Ilość niesamowitych kamienic zachwyca. Ciekawostką jest to, że są one lekko nachylone do przodu. Wcale nie chodzi o konstrukcyjne buble, ale o przyczynę bardziej prozaiczną. A mianowicie dzięki temu można łatwej wciągać na górę takich kamienic różne ciężkie przedmioty. Na czubku można zauważyć haki, dzięki którym transport na wyższą kondygnację na przykład mebli lub jest o wiele łatwiejszy. Dzięki takiemu odchyleniu nie uszkodzimy ani towaru, ani elewacji. Same plusy.

amsterdam-686460_640

Będąc w Amsterdamie, na pewno warto zwiedzić muzeum morskie. W tym miejscu można poznać historię żeglugi holenderskiej. Jest to bardzo ważna część przeszłości tego małego państwa. Wszak Holandia była w przeszłości wielką morską, która królowała na morzach i oceanach. Złoty okres przypada na wiek siedemnasty i osiemnasty.

Chyba każdy kojarzy wizytę w Amsterdamie z podziwianiem dzieł Rembrandta. Znajdziemy je w Rijksmuseum i trzeba powiedzieć, że jest to obowiązkowy punkt wycieczki dla tych, którzy kochają obcować ze sztuką. Kolejna rzecz z tej samej tematyki to muzeum van Gogha. Oba muzea znajdują się niedaleko od siebie, więc nie stracimy dużo czasu na dojazd. A bilety do Amsterdamu kupisz tutaj: http://www.lot.com/bilety-lotnicze/przeloty-z-krakowa-do-amsterdamu.

Tym, co jest na stałe wpisane w krajobraz miasta i jest jego charakterystyczną częścią, są kanały. Będąc w Amsterdamie właściwie cały czas albo idziemy wzdłuż kanału, albo go przecinamy. Ma to swój niepowtarzalny urok. Nie można odmówić sobie przejażdżki łódką i podziwiania miasta z perspektywy wody.

By lepiej poznać każde miejsce, trzeba się po prostu zatrzymać i bez pośpiechu obserwować życie miasta. Najlepszym miejscem do tego jest spokojna, mała kawiarenka, gdzie siedząc przy szybie, można spędzić sporo czasu na obserwowaniu najbliższej ulicy. Nie ma sensu cały czas biegać z miejsca na miejsce, by zdążyć zaliczyć wszystkie atrakcje. Jeśli czegoś nie zobaczymy tym razem, to uda się następnym. Na pewno znów uda się kupić tanie bilety lotnicze Kraków – Amsterdam.