4 Sie

Amsterdam. Bo klimat ma znaczenie

Wśród pomysłów na krótki wypad, wyjazd do Amsterdamu zajmuje bardzo wysokie miejsce pod względem popularności. Faktycznie jest to miast wyjątkowe, zachwycające swoją luźną atmosferą. Na pewno warte odwiedzenia.
Warto wypatrywać różnych promocji na przelot samolotem. Będąc czujnym i sprawdzając różne połączenia, można dotrzeć do Amsterdamu, nie wydając przy tym ogromnej ilości gotówki. Tym bardziej wyjazd weekendowy będzie opłacalny i jak najbardziej do zrealizowania. Jeśli znajdziemy tanie bilety lotnicze Rzeszów – Amsterdam, to nie ma się co zastanawiać. Warto skorzystać z okazji.

hiking-691739_640Swoją drogą, taki wyjazd to rzeczywiście okazja. Chociażby di tego, by znaleźć się w miejscu wyjątkowym. Miasto to bowiem ma niesamowity klimat. Plątanina uliczek i kanałów sprawia, że można naprawdę się zagubić. Nie możemy wyjechać stamtąd, nie przejechawszy się najpierw jedną z wielu łodzi wożących turytów po kanałach. Można w ten sposób zobaczyć miasto z całkiem innej perspektywy. Nie dajmy się na pewno zwieść dużej ilości miejsc do odwiedzenia. Pędząc od jednej atrakcji turystycznej do drugiej, na pewno nie poczujemy tego klimatu miasta. Oczywiście warto zaplanować sobie parę miejsc do odwiedzenia jak Rijksmuseum, Pałac Królewski czy Muzeum van Gogha. Natomiast znajdźmy trochę czasu, by nieśpiesznie poobserwować to miasto. A miejsc na to jest cała masa. Urocze, wąskie uliczki z pięknymi kamienicami wabią turystów do swoich kameralnych kawiarenek. To właśnie tam można siedząc, próbując lokalnych przysmaków, obserwować po prostu jak tętni życiem miasto. Na takie zwiedzanie na pewno musimy wygospodarować trochę czasu. Nawet kosztem bardzo popularnych atrakcji turystycznych, W ten sposób bowiem można poznać klimat miasta i zapamiętać go na dłużej.

Będąc w Amsterdamie, postarajmy się, by zajrzeć na piękną holenderską wieś. Jeśli trafimy na okres kwitnienia tulipanów, to załapiemy się na cudowne widoki, niespotykane w naszym kraju. Warto wybrać się do Zanse Schans, gdzie możemy podziwiać dużą liczbę pięknych holenderskich wiatraków. Część z nich nadal działa, więc robią one jeszcze większe wrażenie. Tutaj też można spróbować holenderskiego sera, wyrabianego na miejscu. Na pewno warto choć jeden dzień z weekendu poświęcić na taki szybki wypad za miasto. Tak naprawdę każdy ma swój własny sposób na zwiedzanie, który jest dla niego najlepszy. Dlatego warto zaplanować plan zwiedzania pod kątem własnych zainteresowań. Może właśnie architektura jest tym, co nas najbardziej przyciąga w to miejsce, a może uśmiechnięci ludzi albo też miejscowa kuchnia. Ważne, by skupić się na tym, na czym najbardziej nam zależy. Zatem następnym razem, gdy pojawi się w internecie oferta na tanie bilety lotnicze Rzeszów – Amsterdam nie ma się nad czym zastanawiać.