23 Paź

Dla każdego coś innego. Jak zwiedzać stolicę?

Planując jak spędzić w ciekawy sposób nadchodzący weekend, warto pomyśleć o mieście, w którym na pewno nie będziemy się nudzić. Chodzi o Warszawę, gdzie można bardzo fajnie spędzić czas na wiele różnych sposobów. W stolicy na pewno każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Osoby lubiące chodzić po muzeach na pewno nie będą zawiedzione. Z miejsc, jakie koniecznie trzeba odwiedzić, warto wymienić choćby Muzeum Powstania Warszawskiego czy POLIN, czyli Muzeum Historii Żydów Polskich. Wystawy te są w tak ciekawy sposób przygotowane, że nawet jeśli nie jesteśmy wielkimi fanami historii, to będziemy na pewno zainteresowani tematem. Będąc w centrum, warto zwiedzić chyba jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Warszawie, a mianowicie Zamek Królewski. Na pewno wielką przyjemnością będzie spacer po odrestaurowanych, zabytkowych wnętrzach Zamku. To jedna z tych atrakcji, jakich nie można pominąć. Jeśli jeszcze starczy nam czasu i zapału, to na koniec możemy wybrać coś bardziej współczesnego, a mianowicie Centrum Nauki Kopernik. To coś dla fanów bliskiego spotkania z nauką. Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Uczenie się w połączeniu z dobrą zabawą, to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.
japan-86183_640
Jeśli natrafimy na piękną pogodę, to na pewno warto ją wykorzystać i zaplanować spędzenie czasu na powietrzu. Warszawa to ogromna ilość pięknych parków czy Bulwarów nad Wisłą. Warto zwolnić trochę i po prostu pozwolić sobie na powolne spacerowanie i chłonięcie klimatu tych miejsc. Wiele osób najpierw kieruje swoje kroki do Łazienek Królewskich. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ faktycznie jest to miejsce warte zobaczenia. Piękny pałac na wodzie, cała masa zieleni, zabytkowe rzeźby, plątanina alejek. Na pewno warto spędzić tam trochę czasu. Trochę innym pomysłem, ale również spacerowym jest odwiedzenie Cmentarza Powązkowskiego. Ktoś pomyśli, że co to za pomysł spędzać czas na cmentarzu. Tymczasem miejsce to ma taki klimat, że nie da się go porównać z niczym innym. Jest to zabytkowa nekropolia, na której możemy podziwiać piękne rzeźby i małą architekturę cmentarną. Wszystko to pośród ogromnej ilości cmentarnych alejek, które pięknie obrastają sędziwymi drzewami, rzucającymi przyjemny cień.

Warszawa to cała masa miejsc do zobaczenia, dlatego nie da się obejrzeć wszystkiego podczas jednej wizyty (https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-warszawy). Najlepiej poznawać Warszawę powoli i stopniowo. Na pewno za jednym razem nie poznamy dobrze ani jej historycznego oblicza, ani bardziej zabawowego czy choćby kulinarnego. Warszawa jest miejscem niezwykle ciekawym, o którym za każdym razem dowiadujemy się czegoś nowego. To nie może się znudzić.