8 Wrz

Dobra wyszukiwarka połączeń to skarb

Obecnie zaplanowanie podróży jest o wiele łatwiejsze niż kiedyś, a dzieje się tak dzięki rozmaitym stronom internetowym, na których możemy zarezerwować bilety, porównać ceny czy ustawić alerty, jeśli pojawią się interesujące nas promocje. Jeżeli interesuje nas wyszukiwanie połączeń lotniczych, to dobrym pomysłem będzie zajrzenie na strony, które profesjonalnie się tym zajmują. Wyszukiwarka z pewnością wypluje nam mnóstwo wyników i ciężko będzie zdecydować się na jeden portal. Można poczytać opinie użytkowników, którzy regularnie korzystają z takich stron, aby więcej się o dowiedzieć o ich funkcjonalności.

Większość wyszukiwarek oferuje naprawdę dobre wyszukiwanie połączeń. Wystarczy, że wybierzemy cel podróży, np. lot do Barcelony albo do Tokio, a po chwili zobaczymy wszystkie dostępne trasy wraz z cenami. Oczywiście taka wyszukiwarka pokaże nam kilka konkurencyjnych ofert, dzięki czemu będziemy mogli wybrać tę najkorzystniejszą cenowo. Gdy zabieramy się za wyszukiwanie połączeń, to przede wszystkim musimy podać cel podróży (np. lot z Warszawy do Moskwy), następnie wybieramy datę – wiadomo, im wcześniej kupujemy, tym większa szansa, że sporo oszczędzimy. Potem musimy zaznaczyć, czy podróżujemy sami czy np. z małymi dziećmi. A na końcu zaznaczamy, czy interesuje nas bilet powrotny czy lecimy tylko w jedną stronę.
apple-606761_640
Wyszukiwarki bardzo często oferują możliwość ustawienia specjalnego alertu, dzięki któremu od razu będziemy wiedzieli, jeżeli zmienią się ceny biletów lub pojawią się wyjątkowo atrakcyjne promocje – przykład www.lot.com. Wystarczy podać swój adres e-mail, a system od razu wyśle do nas powiadomienie, jeśli pojawi się okazja na wybranej przez nas trasie lotu. Warto też wspomnieć, że niektóre wyszukiwarki posiadają własne aplikacje mobilne. Takie rozwiązanie sprawia, że nie przegapimy żadnej promocji, ponieważ informacje o niej dostaniemy bezpośrednio na telefon, który przeważnie zawsze jest w zasięgu ręki. Sprawdźmy więc, czy wybrana przez nas wyszukiwarka posiada mobilną aplikacje. Z pewnością znacznie ułatwi to wyszukiwanie połączeń. Bardzo często takie strony pozwalają na dużo więcej, niż tylko znajdowanie połączeń lotniczych. Przy okazji rezerwacji biletów na samolot, będziemy mogli zarezerwować nocleg, a także wynająć samochód, jeśli jest to nam potrzebne. Warto więc znaleźć wyszukiwarkę, która oferuje jak najwięcej możliwości. W ten sposób oszczędzimy sporo czasu i prawdopodobnie także trochę pieniędzy, jeżeli uda nam się znaleźć ciekawe promocje.