1 Lut

Europa samolotem? Szybko, tanio i przyjemnie

Każdy, kto lubi zwiedzać różne miejsca, wie, że podróżowanie po Europie samolotem jest najlepszym wyjściem. Jest to najszybszy środek transportu, a niejednokrotnie również najtańszy. Zatem nie ma się czego bać — po prostu trzeba kupić swój pierwszy bilet na samolot.

Pierwszy raz w samolocie?

Jeśli nigdy wcześniej nie lataliśmy, to warto kupić swój pierwszy bilet na dość krótką trasę. Najlepiej gdzieś w Europie, a będąc bardziej skrupulatnym – gdzieś w Unii Europejskiej. Dzięki temu nie będziemy musieli stresować się wyrabianiem paszportu czy załatwianiem wiz. Wystarczy nam dowód osobisty i już — możemy wsiadać na pokład. Nie ważne czy trasa jest krótka, czy długa, warto i tak przestrzegać kilka ważnych zasad. Zgodzi się z nimi każdy zaprawiony w boju podróżnik. Mianowicie — zawsze miej przy sobie butelkę wody. Powietrze w kabinie jest bardzo suche. Dlatego trzeba się regularnie nawadniać. Weź ze sobą jakiś sweter. Nawet jeśli jest środek lata, to w samolocie może być bardzo zimno. Wszystko zależy od tego, jak intensywnie będzie pracować klimatyzacja. Nikt przecież nie chce się przeziębić już na początku wakacji, prawda? Warto spakować do bagażu podręcznego także interesującą książkę lub ulubioną muzykę. Wtedy podróż minie nam w okamgnieniu.

Na szczęście Europa jest okrągła

Powyższe zdanie nie jest do końca prawdą, gdyż Europa jest prawie okrągła. Jednak trzeba stwierdzić, że niemal z każdego jej krańca możemy dostać się samolotem w inny punk na kontynencie w maksymalnie kilka godzin. To bardzo duży plus. Szczególnie dla tych, którzy dużo podróżują z powodu pracy lub po prostu, by odwiedzić znajomych lub rodzinę. Ci, którzy lubią podróżować, by poznawać nowe miejsca, często urządzają tak zwane weekendowe wypady. Nie trzeba brać wtedy żadnego urlopu w pracy, ponieważ wystarczy na 2 dni wyskoczyć, aby napić się wina w Rzymie czy piwa w Amsterdamie. Na szczęście loty są szybkie i dość tanie. Ceny biletów nie są kosmicznie wywindowane, ponieważ w Unii Europejskiej istnieje dość duża konkurencja tanich linii lotniczych. Możemy więc szukać najtańszych biletów u różnych przewoźników. Możemy także polować na różnego rodzaju promocje. Jeśli chcemy być stale na bieżąco, to warto zapisać się na Newslettery z różnych linii lotniczych lub stron, które wyszukują tanie połączenia do różnych krajów. Wówczas będziemy pewni, że jako jedni z pierwszych zdążymy kupić wymarzone bilety (www.lot.com)w dawno upatrzone miejsce i po prostu wyruszyć w podróż.