12 Paź

Hiszpania — piękny kraj kontrastów

Marzenia o udanym urlopie są czymś bardzo częstym wśród osób, jakie pracują na etacie i najczęściej raz w roku mogą sobie pozwolić na wakacyjne, dłuższe szaleństwo. Nie ma się zatem co dziwić, że jeśli mamy w perspektywie tylko jeden taki długi wyjazd na cały rok, to bardzo staramy się, by było to coś wyjątkowego. Gdzie zatem się wybrać?

Na pewno ważną rzeczą jest pogoda. W Polsce tak naprawdę nie mamy na nią wpływu. Załamanie pogody może zdarzyć się nawet w środku lata, co skutkuje ciągłymi opadami deszczu i dużym spadkiem temperatur. Dlatego nie ma recepty na idealną letnią pogodę. Natomiast w innych krajach mamy jednak większą pewność, że nawet jeśli będzie trochę pochmurno, to temperatura nie spadnie poniżej jakiegoś poziomu. Przykładem jest Hiszpania, dlatego wiele osób wybiera ją, jako miejsce na urlop. Dodatkowym plusem jest to, że świetnie sprawdzi się także poza sezonem całkiem wakacyjnym. Jeśli ktoś nie przepada za upałami to wrzesień czy październik będzie doskonałym czasem na taki wyjazd.

florida-67896_640Osoby chcące zaznać trochę cieplejszej temperatury w grudniu mogą się wybrać do Andaluzji. W tym rejonie bowiem w grudniu dojrzewają pomarańcze, a temperatury rzędu dwudziestu stopni nie są czymś dziwnym. Na pewno nie warto wybierać się do Hiszpanii na wakacje, szczególnie do tak popularnych miejsc, jak Barcelona. Może nam się dać tu we znaki nie tylko ogromny upał, ale też ogromne rzesze turystów. Dlatego w szczycie sezonu długie kolejki do najpopularniejszych atrakcji to norma. Lepiej tego unikać.

Warto powiedzieć, że Hiszpania jest tak naprawdę dla każdego, ponieważ wszyscy odnajdą tu coś dla siebie. Osoby lubiące wypoczywać na plaży mają tu pięknych miejsc pod dostatkiem. Ci, którzy lubią szalone imprezy do białego rana z Hiszpanami również znajdą wspólny język. Ilość pięknych zabytków zauroczy każdego fana pięknej architektury. Natomiast ludzie zakochani w górach mogą zorganizować sobie całodniowe trekingi. W Hiszpanii zachwyca właśnie jej różnorodność, to państwo kontrastów, stąd jest ono niesamowicie ciekawe, a bilety kupisz na stronie: http://www.lot.com/bilety-lotnicze/. Zielona i zimniejsza północ odznacza się od bardziej suchego i gorącego południa kraju. Nawet odmienność tą widać wśród poszczególnych grup ludzi mieszkających w innych regionach kraju. Na pewno każdy słyszał o Baskach albo Katalończykach. To właśnie świadczy o tym, jak bardzo ta odmienność wybija się na tle kraju. A to zaledwie dwa przykłady spośród wielu. Właśnie ze względu na to bardzo ciekawe zróżnicowanie nie wystarczy pojechać w jedno miejsce w Hiszpanii, by wyrobić sobie swoją opinię o tym kraju. Na pewno warto wracać i poznawać nowe rejony. To nam się zapewne nigdy nie znudzi.