26 Lip

Jeżeli lubimy piękne zabytki, odwiedźmy Budapeszt

Węgry są od jakiegoś czasu państwem, które odwiedza bardzo wielu turystów. Najłatwiej dostać się tam samolotem, szczególnie jeśli planujemy podróż z odległego miejsca.
Budapeszt to miasto wyjątkowo chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Każdego roku przylatują tutaj osoby, które chcą poznać zabytki oraz kulturę Węgier. Co ciekawe wielu turystów dociera do Budapesztu z USA i Kanady. Bilety lotnicze Toronto – Budapeszt można bez problemu kupić przez Internet. Podróż jest dość długa, jednak z pewnością możemy liczyć na dobrą przekąskę w samolocie. Szczególnie jeśli wykupimy miejsca w pierwszej klasie.

Na miejscu czekają na nas wyjątkowo piękne zabytki, takie jak wpisany na listę UNESCO Zamek Królewski w Budzie czy słynne już na cały świat mosty: Łańcuchowy, Małgorzaty, Wolności  i Elżbiety. Jeżeli odwiedzimy Budapeszt latem, z pewnością nie zabraknie atrakcji i rozrywek, które sprawią, że przeżyjemy niezapomniane chwile. Warto także pamiętać, że możemy upolować niezłą okazję, jeśli zarezerwujemy podróż dużo wcześniej. Bilety lotnicze Toronto – Budapeszt mogą być wtedy znacznie tańsze.

toronto-1426205_640Nie każdy wie, ale Budapeszt jest bardzo cenioną miejscowością uzdrowiskową. Znajdują się tu rozmaite źródła lecznicze, które pomogły niezliczonej ilości osób. Największym takim kompleksem basenów jest Łaźnia Széchenyiego. Znajdująca się na jego terenie woda zawiera takie minerały jak: sód, siarczany oraz magnez. Z jej cudownych właściwości korzystają przede wszystkim ludzie, którzy uskarżają się na problemy ze stawami oraz żołądkiem i nerkami. Warto także odwiedzić Wyspę Małgorzaty, gdzie znajdują się liczne parki, ścieżki rowerowe i obiekty sportowe. Jest to doskonałe miejsce na piknik lub długi spacer wśród zieleni. Kiedy już tam będziemy, możemy odwiedzić Wieżę Wodną, z której rozciąga się wspaniały widok na miasto. Jeśli zmęczymy się chodzeniem, to zawsze można wypożyczyć pojazdy, dzięki którym szybko przemierzymy wyspę.

Warto także zadbać o wcześniejsze zarezerwowanie noclegu. W Budapeszcie działa mnóstwo ekskluzywnych hoteli, których oferta z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów. Oczywiście w mieście znajdziemy także tańsze hotele; jeśli zatem wolimy mniej wydać na nocleg, a więcej na zwiedzanie, to nie będzie z tym żadnego problemu. Dobrym pomysłem będzie także dokładne zaplanowanie wycieczki, żeby mieć pewność, że uda nam się zobaczyć wszystko, co chcemy. Bilety lotnicze  Toronto – Budapeszt to zaledwie pierwszy krok na długiej liście rzeczy, które musimy zrobić, zanim udamy się na wymarzoną wycieczkę do Węgier.