13 Gru

Kraków – pomysł na udany weekend!

Stary, piękny, polski Kraków ma wiele do zaoferowania. Przyciąga turystów z całego świata, ponieważ jest jednym z najważniejszych miejsc turystycznych w Polsce – dawna stolica i siedziba władców Polski do dziś dostarcza wielu atrakcji – wystarczy pojechać i samemu się o tym przekonać, jest to na tyle ciekawe miejsce, że z pewnością każdy zajdzie w nim coś dla siebie i nikt nie odjedzie niezadowolony.

Miasto koronacyjne oraz nekropolia królów Polski, położone w województwie małopolskim nad rzeką Wisłą przede wszystkim leży na skrzyżowaniu ważnych szlaków kolejowych i samochodowych – stanowi ważny węzeł handlowy i przemysłowy. Łatwo więc jest się do niego dostać – zarówno autem, jak i publicznymi środkami transportu: pociągiem, samolotem czy autobusem. To już pierwszy plus tego miejsca – jeśli dojazd nie sprawia problemów, co innego nam może przeszkodzić?

Teren, na którym rozciąga się Kraków jest wyżynny i częściowo górzysty, dzięki czemu wizytę w mieście zawsze można połączyć z krótszym lub dłuższym odpoczynkiem w górach lub na odwrót – wypoczynek w górach urozmaicić o namiastkę historii. Razem tworzy to wspaniałe połączenie i ludzie, którzy choć raz się na to zdecydowali, później chętnie wracają w te rejony. Nic dziwnego – malowniczy Kraków u każdego w pamięci zawsze pozostawia niemały ślad.

Co tam jest takiego wyjątkowego?

Karaków - zabytekTrzeba zaznaczyć, że obiektów w Krakowie, które są warte zobaczenia jest naprawdę mnóstwo. Znajduje się w nim Zamek Królewski i Katedra na Wawelu, gdzie kiedyś stacjonowali, a teraz dawno spoczywają polscy władcy. Można zajrzeć do smoczej jamy, czyli krasowej jaskini jurajskiej, w której, jak podaje legenda, mieszkał niegdyś Smok Wawelski. Jedną z największych atrakcji jest centralny punkt miasta – Rynek Główny, na którym można zobaczyć znane na cały kraj polskie sukiennice i Kościół Mariacki, w którym codziennie wybija hejnał – można zatrzymać się i posłuchać, jak brzmiała nigdy niedokończona melodia. Po obejściu całego placu trzeba zejść pod ziemię, gdzie rozciąga się podziemna trasa turystyczna, dająca możliwość poznać średniowieczny Kraków.Jak już wyżej wspomniano, każdy znajdzie tu coś dla siebie: dla tych, którzy nie są zwolennikami zwiedzania Kraków także jest przyjazny i przygotowuje również mnóstwo atrakcji, jak choćby rejs po Wiśle czy wieczory w krakowskich kafejkach.Nie ma więc na co czekać – trasę następnego wyjazdu trzeba zaplanować tak, żeby na jej drodze znalazł się magiczny Kraków!