22 Lip

Londyn jest doskonałym miejscem na wakacyjny wypad

Kiedy planujemy wakacyjne podróże, mamy naprawdę dużo możliwości. Największym problemem może stać się wybór idealnego miejsca na wycieczkę. Oferta linii lotniczych jest tak bogata, że przyprawa o zawrót głowy. Z pewnością jednym z ciekawszych kierunków, w jakie możemy się udać latem, jest Londyn.

Bilety lotnicze Londyn – Warszawa to pierwsza rzecz o jaką powinniśmy zadbać, jeśli chcemy pojechać tam na wakacje. Jeżeli zamówimy je odpowiednio wcześnie, to jest szansa, że uda nam się oszczędzić całkiem sporo pieniędzy, które możemy przeznaczyć na zwiedzanie miasta i kupowanie pamiątek. Lot do Londynu jest dość krótki, więc raczej nie będziemy się nudzić. Warto także dużo wcześniej znaleźć hotel, w którym będziemy mieszkać. W Londynie znajdziemy nocleg na każdą kieszeń, więc nie musimy się tym martwić. Jednak upewnijmy się, że lokalizacja naszego hotelu będzie dobra, bo przecież nie chcemy stracić zbyt wiele czasu na dojazdy.
london-1081820_640
Londyn posiada mnóstwo atrakcji i zabytków, które powinny spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Jedną z najpopularniejszych budowli w mieście jest Londyńska Tower, która dawno temu była więzieniem. Obecnie jest ona zwiedzana przez niezliczone rzesze turystów. Naturalnie każdy słyszał także o Big Benie, czyli imponującej wieży z największym w Wielkiej Brytanii Zegarem. Jeżeli interesuje nas sztuka, to powinniśmy odwiedzić galerię Tate Modern nad Tamizą. Prezentowane są tam dzieła sztuki współczesnej i nowoczesnej – na miejscu obejrzymy obrazy Picassa czy Matisse’a. Po takiej dawce kultury możemy mieć ochotę na długi i spokojny spacer wśród zieleni, wtedy doskonałym wyborem będzie Hyde Park. Jest to ogromny park królewski założony przez Henryka VIII, który słynie z tego, że można w nim głośno wyrazić swoje poglądy, jakiekolwiek one są. Ponadto w Londynie organizowanych jest bardzo wiele ciekawych festiwali, imprez oraz koncertów znanych na całym świecie muzyków. Niezależnie od tego, co chcielibyśmy robić, to miasto z pewnością spełni nasze oczekiwania, a przy okazji nieraz nas zaskoczy i okaże się, że przeżyjemy w nim naprawdę niezapomniane chwile.

Bilety lotnicze Londyn – Warszawa, rezerwacja hotelu, dobry plan wycieczki – to najważniejsze rzeczy, o których powinniśmy pomyśleć, zanim zaczniemy nasze idealne wakacje. Oczywiście nie znaczy to, że musimy mieć wszystko szczegółowo zaplanowane. Z pewnością znajdzie się miejsce na improwizację, jednak warto mieć z głowy niezbędne formalności, aby w pełni cieszyć się wizytą w Londynie.