20 Lis

Lwów – śladami przodków

Z roku na rok przybywa połączeń samolotowych dostępnych z Polski do krajów europejskich. Dzięki temu turyści mogą zwiedzać ciekawe miejsca nie wydając fortuny na podróż. Jedną z nowszych opcji jest Lwów, do którego również zabiorą nas tani przewoźnicy zobacz na lot.com. Miasto to jest ściśle związane z historia naszego kraju, dlatego wiele osób jest zainteresowanych jego zwiedzaniem.


Architektura
miasta

Lwów jeszcze przed II wojną światową znajdował się w granicach Polski, nadal wielu rodaków tam mieszka. Przez lata po wojnie piękna archITektura miasta była zniszczona i zadbana, jednak od kilku lat trwa systematyczna rewitalizacja starówki. Odwiedzając Lwów warto zwiedzić tamtejsze świątynie, nie tylko katolickie, ale także prawosławne. Ogromne wrażenie robi okazały archikatedralny sobór św. Jura, będący ciekawym przykładem architektury barokowej. Nie można przegapić również Bazyliki Marii Panny, jednej z najstarszych świątyń w mieście. LwówJuż sam spacer po lwowskim rynku dostarczy wielu doznań estetycznych. Tamtejsze ulice zdobią piękne kamienicy z różnych epok, barokowe, rokokowe, a nawet w stylu empire. Ogromne wrażenie robi renesansowa, Czarna Kamienica. Budynek swą barwę zawdzięcza diamentowej rustyce z piaskowca, która pokrywa elewację.

Muzea i galerie

Jak przystało na duże miasto, Lwów posiada na swym terenie ciekawe ekspozycje, nie tylko poświęcone sztuce. Arsenał Miejski, zbudowany w XV wieku jest obecnie siedzibą oddziału Muzeum Historycznego. Przechowywane są w nim ciekawe eksponaty broni z dawnych lat. W Lwowie mieści się również Muzeum Farmacji, siedziba instytucji to autentyczna, dziewiętnastowieczna apteka. Znajdziemy tam dawne recepty, przyrządy miernicze, antyczne meble. W Muzeum Etnografii i Przemysłu można znaleźć wiele odniesień do Polski. Zebrane tam zbiory prezentują przedmioty codzienne, wykorzystywane przez ludność miasta na przestrzeni wieków.

Parki i atrakcje dla dzieci

Podróżując w trakcie wiosny lub lata warto spędzić dużo czasu na świeżym powietrze. Lwów posiada liczne parki, w których miło spędzimy czas. Najpopularniejszym miejscem jest Park Wysoki Zamek, usytuowany na niewielkim wzgórzu, na którym niegdyś mieścił się średniowieczny zamek.


Warto wybrać się na peryferię do neoklasycznego Pałacu Potockich, okolonego pięknymi ogrodami. Lwowianie wolny czas chętnie spędzają również w Parku kultury i odpoczynku, pełnym sadzawek i mostków. W Lwowie można odwiedzić również nowoczesny Aquapark, jeden z największych w całej Ukrainie.