27 Wrz

Polowanie na okazje lotnicze to ciężka praca

Podróżowanie samolotem może okazać się naprawdę tanie, jeśli tylko wiemy, w jaki sposób zaoszczędzić na przelotach i umiemy dostosować się do często zmieniających się cen biletów. Może okazać się, że uda nam się obniżyć koszt przelotu nawet o połowę. Jeżeli interesują nas okazje lotnicze, to powinniśmy zajrzeć do Internetu i poczytać trochę informacji na stronach, które doradzają, jak najłatwiej upolować ciekawe promocje. Przede wszystkim trzeba trzymać rękę na pulsie. Bardzo często takie okazje pojawiają się nagle i wymagają od nas szybkiej decyzji. Nie zawsze data wylotu będzie tą, którą sobie zaplanowaliśmy, ale jeśli chcemy sporo oszczędzić, to będziemy musieli się dostosować.

Przede wszystkim należy ustawić sobie alerty cenowe na rozmaitych wyszukiwarkach i porównywarkach, które specjalizują się w prezentowaniu najbardziej korzystnych ofert rozmaitych linii lotniczych. Warto też często odświeżać strony, ponieważ gorące okazje mogą pojawić się nagle i równie nagle zniknąć, gdyż po prostu skończy się liczba dostępnych biletów. Nieważne więc, gdzie lecimy, czy planujemy romantyczny wypad do Paryża na weekend, czy chcemy polecieć z Warszawy do Tokio na tydzień albo może spełniamy marzenia lecąc do Kapsztadu. Zawsze istnieje możliwość znalezienia wyjątkowej oferty, która pozwoli nam sporo zaoszczędzić. Potrzeba tylko trochę cierpliwości i elastyczności.
plane-102456_640
Przewoźnicy mają swoje zasady dotyczące lotów w promocyjnych cenach, więc nie zawsze ich okazje lotnicze będą odpowiadać naszym planom. W takim wypadku warto raczej określić przybliżony termin wyjazdu, niż planować wszystko co do dnia i godziny. Jeżeli chcemy załapać się na wyjątkowe promocje, to musimy dostosować się do tego, co będzie dostępne w ofercie linii lotniczych. Należy pamiętać, że im promocja jest atrakcyjniejsza, tym większa szansa, że bardzo szybko zniknie – czytaj więcej na stronie. Jeżeli więc chcemy tanio polecieć do Rzymu w czerwcu, to lepiej żebyśmy byli przygotowani na to, że będziemy musieli siedzieć nad przeglądarką i często odświeżać strony z promocjami. Jednak jeżeli uda nam się upolować okazje lotnicze to możemy naprawdę sporo zaoszczędzić. Jeżeli więc chcemy sporo podróżować i oszczędzać jak najwięcej pieniędzy, to musimy być przygotowani na to, że terminy lotów będą inne niż te, które mamy w planach. Może się nawet okazać, że zmieni się cel naszej podróży, ponieważ nie ma akurat promocji na lot do Rzymu, ale pojawiła się wyjątkowa okazja na przelot do Londynu. Jedno jest pewne – takie podróżowanie zawsze jest ekscytujące.