9 Sty

Poznań – miasto wielkich możliwości

Poznań to miasto, które przez długi czas było gdzieś na końcu listy fajnych miejsc w naszym kraju. Jednak od jakiegoś czasu to się zmienia. Miasto zaczyna przyciągać do siebie inwestorów, biznesmenów oraz turystów.

Witamy w Poznaniu – mieście na wskroś europejskim

Zwiedzanie PoznaniaWszyscy pamiętamy z historii, że Wielkopolska przez wieki nie należała terytorialnie do Polski. Była częścią Prus, a potem Niemiec. Dlatego bardzo często o Poznaniakach mówi się, że są bardzo zaradni i oszczędni. Polacy mogliby się wiele od nich nauczyć. Dlatego Poznań nigdy nie pchał się na piedestał, a powoli i skrupulatnie pracował na swoją renomę. Dziś w Poznaniu odbywają się liczne koncerty zagranicznych gwiazd i wystawy obrazów największych mistrzów pędzla. Możliwe, że miasto nigdy nie dorówna Warszawie czy Wrocławowi, ale nie taki widocznie jest jego cel. Poznań wybrał inną drogę. Znalazł niszę i cieszy się rosnącą popularnością. Miasto jest często odwiedzane przez Niemców, dla których ogromnym plusem jest położenie miasta. Włodarze tego regionu inwestują także w lotnisko. Chcą, aby przyjmowało ono coraz więcej samolotów (pll lot) z różnych stron Europy.

Co warto zwiedzić w Poznaniu

Poznań ma wiele do zaoferowania zarówno dla biznesmenów, jak i dla turystów. W mieście jest świetna siatka kilkugwiazdkowych hoteli. Ale również studenci znajdą dobre i niedrogie hostele w centrum miasta. Nie będziemy mogli narzekać także na jedzenie. W Poznaniu otwierają się coraz częściej doskonałe restauracje. Część z nich serwuje jedzenie z różnych zakątków świata, więc znajdziemy tu modne japońskie sushi i włoskie lasagne. Inne specjalizują się w regionalnej kuchni. Będziemy mogli wtedy spróbować na przykład słynne pyry z gzikiem. Na deser warto spróbować słynne świętomarcińskie rogale. Gdy będziemy już najedzeni i pełni sił, to miasto będzie czekać, aby je odkryć. Zwiedzanie możemy zacząć od Rynku i poznańskiego Ratusza. Kamieniczki na Rynku są niezwykle urokliwe – niewielkie i bardzo kolorowe. Warto także, byśmy odwiedzili Zamek Królewski i Bazylikę Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jeśli jesteśmy miłośnikami zwierząt, to możemy także udać się do starego ZOO. Możemy tam zobaczyć imponującą kolekcję egzotycznych płazów i gadów oraz inne zwierzęta. Miejsce to spodoba się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Pamiętajmy o tym, aby spędzając w Poznaniu weekend lub kilka dni, spróbować się tym miastem cieszyć. Możemy nawet postarać się zgubić i cieszyć się urokiem wąskich uliczek poznańskiego Starego Miasta.