15 Wrz

Rzym to miasto, które trzeba odwiedzić

Gdy planujemy przelot samolotem do Rzymu i chcemy upolować okazję, to przede wszystkim powinniśmy znaleźć dobrą wyszukiwarkę połączeń. W Internecie działa ich mnóstwo, warto więc spędzić trochę czasu na zbieraniu informacji i czytaniu opinii użytkowników, którzy korzystali z usług takich stron. Do Rzymu z Polski wylecimy z sześciu dużych Polskich miast. Jest to o tyle wygodne, że nie będziemy musieli jechać kilkaset kilometrów do stolicy, jeżeli mieszkamy np. w Rzeszowie. Istnieje także możliwość lotu z przesiadkami.

switzerland-1560612_640Pierwsza zasada podczas rezerwowania biletów lotniczych zawsze jest taka sama – najlepiej robić to znacznie wcześniej. Kilkumiesięczne wyprzedzenie sprawi, że z pewnością załapiemy się na tanie loty do Rzymu i oszczędzimy sporo pieniędzy. W Internecie znajdziemy informacje na temat tego, w jakich miesiącach najlepiej rezerwować bilety do danych miast. Cena biletu zależeć będzie także od tego, którą linię lotniczą wybierzemy oraz ile jest jeszcze wolnych miejsc w samolocie. Jeżeli interesują nas tanie loty to Rzymu, to zawsze możemy ustawić alert cenowy. Jest to usługa dostępna na wielu wyszukiwarkach, która umożliwia bycie na bieżąco ze wszelkimi zmianami w cenach biletów czy promocjami, szczególnie jeśli pojawiają się nagle i nie trwają długo. Kiedy już będziemy mieli za sobą rezerwację, to warto zająć się znalezieniem dobrego noclegu. Oczywiście w Internecie znajdziemy multum wyszukiwarek i porównywarek cenowych, dzięki którym bez problemu odnajdziemy najlepszy nocleg na naszą kieszeń. Powinniśmy tylko zdecydować, czy wolimy mieszkać bliżej centrum miasta, w ruchliwych okolicach czy może gdzieś dalej, skąd dojazd do centrum zabierze nam więcej czasu, ale przynajmniej rano nie obudzi nas hałas.

Kiedy już będziemy w Rzymie to czeka na nas całe mnóstwo atrakcji. Naturalnie pierwszym miejscem, które odwiedza wielu turystów jest Koloseum. Ten imponujący zabytek zachwyca do dzisiaj i jest zwiedzany przez mnóstwo osób każdego roku. Czekają na nas także liczne zabytkowe place i budowle oraz wyjątkowa Fontanna di Trevi. Na zwiedzanie Watykanu warto zarezerwować sobie cały dzień. Niestety dużym minusem tego, że Rzym jest tak piękny, są niesamowite ilości turystów, którzy przylatują do tego miasta przez cały rok. Musimy przygotować się na to, że wiele czasu stracimy na stanie w kolejkach, a być może kilku zabytków w ogóle nie uda nam się obejrzeć ze względu na tłumy. Jednak nie ma co się zniechęcać, warto tylko zaplanować zwiedzanie w taki sposób, aby znaleźć równowagę pomiędzy tym, co chcemy zobaczyć, a tym co możemy zobaczyć.