29 Gru

Moskwa – informacje praktyczne

Moskwa niestety nie jest zbyt popularnym celem wycieczek polskich turystów. Po pierwsze wydaje nam się, że w stolicy Rosji jest bardzo drogo, po drugie cieniem na wzajemnych polsko-rosyjskich relacjach niewątpliwie cały czas kładą się zarówno zaszłości historyczne jak i aktualna polityka, dodatkowo zaś – kiedy już uda nam się wyrwać kilka dni wolnego w pracy, zazwyczaj wolimy je poświęcić na wyjazd w jakieś cieplejsze miejsce, bo nie ma się co oszukiwać, w Moskwie zazwyczaj na próżno szukać słońca.
Czytaj dalej

13 Gru

Węgry – co zobaczyć?

Węgry to dość popularny kierunek wakacyjnych wyjazdów wielu Polaków. Co tak bardzo urzeka nas w tym kraju? Chociaż jest on pozbawiony dostępu do morza, i tak można tam zawsze wypocząć nad wodą. Węgry dodatkowo są dla Polaków stosunkowo niedrogie, zatem wyprawa w tamtym kierunku jest znakomitą okazją do spędzenia wakacji za granicą bez konieczności wydawania ogromnej ilości pieniędzy.
Czytaj dalej

20 Lis

Lwów – śladami przodków

Z roku na rok przybywa połączeń samolotowych dostępnych z Polski do krajów europejskich. Dzięki temu turyści mogą zwiedzać ciekawe miejsca nie wydając fortuny na podróż. Jedną z nowszych opcji jest Lwów, do którego również zabiorą nas tani przewoźnicy. Miasto to jest ściśle związane z historia naszego kraju, dlatego wiele osób jest zainteresowanych jego zwiedzaniem.

Czytaj dalej

13 Lis

Moskwa w pięć dni

Wycieczka do do rosyjskiej stolicy bynajmniej nie musi ograniczać się do weekendu, bo Moskwa ma do zaoferowania znacznie więcej. W mieście można zwiedzać, planować rozrywki na światowym poziomie, zrobić zakupy w butikach znakomitych marek, a także zakosztować oszałamiającego życia nocnego.

Czytaj dalej