30 Lip

Jak utrzymać wydatki w ryzach podróżując?

Niektórym osobom podróże kojarzą się z dużymi wydatkami. Jednak wystarczy zajrzeć na strony z wyszukiwarkami tanich lotów, by przekonać się, jak wiele wyjazdów znajduje się w zasięgu naszych możliwości. Jak zwiedzać, by nie zbankrutować?

Wspomniane już wyszukiwarki tanich lotów, powinny być pierwszym miejscem, do jakiego zaglądamy, planując wyjazd. Jest tyle niesamowitych miejsc do zobaczenia, że zamiast marzyć, gdzie chcemy pojechać, sprawdźmy najpierw, gdzie w danym momencie możemy dostać się bardzo tanio. Na pewno mamy wiele podróżniczych marzeń, jednak warto spełniać je z głową, a nie za wszelką cenę. Wszak im więcej zaoszczędzimy, tym więcej uda nam się zobaczyć. A prędzej czy później na pewno natrafimy na tanie loty do większości interesujących nas destynacji.

Droższe kraje częściej opłaca się zwiedzać własnym środkiem transportu, w którym możemy się przy okazji przespać. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze na noclegi. Oczywiście mowa o krajach leżących nie aż tak daleko, gdzie dojazd nie zajmie nam tak dużo czasu. Niestety, nie wszędzie możemy pojechać swoim własnym samochodem Szczególnie gdy do dyspozycji mamy tylko parę dni urlopu.tren-948694_640

W niektóre miejsca, gdzie transport czy wyżywienie nie kosztują aż tak dużo, można spokojnie polecieć, szukając tanich lotów. Nawet jeśli dany kraj jest blisko, to przelot w takim wypadku może się bardziej opłacać. Tak jest, chociażby z Rumunią, która ostatnimi czasy jest bardzo popularnym kierunkiem wyjazdów. Dlatego, jeśli trafią nam się tanie bilety lotnicze Gdańsk – Bukareszt, to nie powinniśmy się zastanawiać. Rumunia jest bardzo tajemniczym i pełnym uroku kraju, który nie jest jeszcze aż tak zadeptany przez turystów, jak miejsca bardziej oczywiste. Dlatego na pewno jest to kierunek, jaki warto obrać.

Gdy już mamy bilety lotnicze Gdańsk – Bukareszt, to musimy pomyśleć o noclegu. Tutaj z pomocą znowu przychodzi internet. W sieci właśnie można znaleźć strony, na których osoby z różnych krajów chcą gościć przyjezdnych w swoich domach. Są również takie oferty noclegów w prywatnych domach, gdzie uiszczamy opłatę, jednak jest ona znacznie mniejsza, niż zapłacilibyśmy w hotelu.

Jeśli chodzi o wyżywienie, tutaj musimy stronić od popularnych wśród turystów miejsc. Poszukajmy takich knajp, gdzie stołują się miejscowi. Zazwyczaj ceny w takim miejscach są o wiele niższe. W wielu krajach doskonałym wyborem mogą być targi, na których można kupić świeżą i tanią żywność. Doskonałą opcją jest też jedzenie przygotowywane w małych straganach na ulicy. W takich miejscach często możemy zjeść świeższe produkty niż w niejednej restauracji. Warto pamiętać o tych radach, gdy będziemy wybierać się za granicę.