1 Sty

Warszawa jest warta zwiedzania o każdej porze roku

Stolica naszego kraju jest miastem godnym odwiedzenie niezależnie od pogody. I to nie tylko w celach biznesowych. Warszawa ma również wiele do zaoferowania dla turystów – leć z www.lot.com.

Zwiedzanie czas zacząć

Panorama WarszawyNasza stolica jest miastem, które rozwija się niezwykle prężnie. Powstają nowe biurowce, w których korporacje zakładają swoje siedziby. Poza tym powstają także nowe osiedla. Jednak, to nie jest najważniejsze dla turystów, którzy rzadko zapuszczają się w dalekie od centrum miasta. Z ich punktu widzenia ważne jest zaplecze noclegowe oraz dobre restauracje. To Warszawa już ma. I ma do zaoferowania o wiele więcej. Są świetne muzea i galerie. Są także piękne parki i architektura. Jeśli chcemy zwiedzić Warszawę, to warto zabukować nocleg przynajmniej na kilka dni. Będziemy mogli wtedy delektować się nieśpiesznym poznaniem wielu jego aspektów. Powinniśmy odwiedzić Centrum Nauki Kopernik. Jest to miejsce niezwykle interaktywne, gdzie w przystępny sposób wytłumaczone są różne zjawiska na przykład z fizyki. Wszystkiego można dotknąć, wszystkiego można doświadczyć na swojej skórze. Dlatego z odwiedzenia tego centrum cieszyć się będą zarówno dzieci jak i dorośli. Kolejnym punktem obowiązkowym na mapie jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Wszyscy odwiedzający wypowiadają się o muzeum w samych superlatywach. Jest ono niezwykle interesujące – szczególnie goście z zagranicy, którzy mają niewielką wiedzę o historii Polski na przestrzeni wieków. Możemy tam spędzić kilka godzin.  Na szczęście w muzeum znajduje się przemiła kawiarenka, gdzie będziemy mogli wypić kawę i przekąsić coś słodkiego. Miłośnikom muzyki klasycznej polecić warto także wybranie się do Muzeum Chopina. Będziemy mogli zobaczyć tam rękopisy mistrza oraz posłuchać jego utworów.

Warszawa z Kabaretu Starszych Panów

Jeśli będziemy mieli okazję spędzić w Warszawie choćby kilka słonecznych dni, to warto wieczorem wybrać się na przechadzkę uliczkami Starego Miasta. Są niezwykle urokliwe. Możemy czasami zajrzeć na podwórka różnych kamienic i spróbować wyobrazić sobie, jak wyglądało miasto kilkadziesiąt lat temu. Wiele kamienic ma odnowione fasady, ale od strony podwórek wciąż wyglądają jak dawniej. Możemy poczuć się jak artyści z Kabaretu Starszych Panów, którzy kochali to miasto i opowiadali o nim w swych skeczach. Po zmroku warto wstąpić do jednej z licznych knajpek, gdzie będziemy mogli spróbować polskich piw. Ostatnie kilka lat to rozkwit małych browarów, które dedykowane są dla tych smakoszy, którym spowszedniały już piwa z masowych produkcji.