2 Sie

Czy warto pracować zdalnie za granicą?

Trzeba przyznać, że coraz częściej podróżujemy. Istnieją takie możliwości, więc z nich korzystamy. Nie zadowalamy się jednak tylko tym, że z łatwością można podróżować po Europie, chcemy więcej. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się odległe kierunki. Co więcej, niektórzy ludzie nie wyjeżdżają tak tylko “na chwilę”, na wakacje, ale dzięki pracy mobilnej przeprowadzają się na jakiś czas do innego kraju.

To bardzo ciekawe, jeśli jest taka możliwość, bo dzięki niej można bardziej poznać świat. A jak już wyjeżdżamy na pewien czas daleko od domu, to najlepiej, żeby była możliwość zostania tam dłużej. I tak wiele osób właśnie robi, czyli najpierw szuka taniego biletu, a później już na miejscu taniego noclegu. Można i inaczej, zaplanować wszystko jeszcze w Polsce, by później już nie stresować się załatwieniem noclegu. Oczywiście, musimy wybrać kraj, najbardziej popularne są te tanie, szczególnie z Azji Południowo-Wschodniej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać coś innego, jak Chicago w USA.

building-1031332_640Jeśli marzymy właśnie o tym kierunku to bez wątpienia w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, jakie są tam koszty życia. To niezbędne, żeby przekonać się, czy damy radę przeżyć za pieniądze, które otrzymujemy za pracę. To bardzo ważne, by obliczać taki budżet dość konkretnie, to znaczy, aby nie zostawiać jakichś niedomówień, myśleć, że “jakoś to będzie”, bo później może się okazać, że zabraknie nam pieniędzy, a przecież będziemy bardzo daleko od domu. Najlepiej wszystko ustalić tak, by zawsze jakieś pieniądze zostały na koncie, bo to będzie oznaczało, że w razie kryzysu zawsze coś mamy w portfelu. Lot na drugi koniec świata nie kosztuje mało, ale tak naprawdę nam zależy, bo można znaleźć taki lot w atrakcyjnej cenie. Ale jak tak chcemy, to nie możemy się za bardzo nastawiać, ze polecimy z Warszawy.

Loty w atrakcyjnych cenach często są z innych miast. Jeśli więc chcemy lecieć do Chicago, to na pewno ciekawszą opcją będą bilety lotnicze Budapeszt – Chicago. Jak sobie przeliczymy to sami się przekonamy, że szkoda płacić więcej, by lecieć z Warszawy. Oczywiście, trzeba wszystko przeliczyć, bo przecież trzeba jakoś dostać się do Budapesztu, ale to na pewno będzie ciekawsza opcja. Tak samo należy postępować z innymi kierunkami, bo często takie promocje są na wyciągnięcie ręki, ale jakimś trafem, czy to z niewiedzy, braku czasy czy lenistwa, ich nie zauważamy. A przecież szkoda nie zaoszczędzić pieniędzy, które będzie można przeznaczyć na coś innego.