9 Lis

Weekend w Poznaniu – co warto zobaczyć?

W dzisiejszych czasach większość polskich turystów podróżuje znacznie więcej niż jeszcze dekadę temu. Oprócz standardowych, letnich wakacji, chętnie wybierają również krótsze podróże, w których trakcie zwiedzają najciekawsze miasta w Polsce i Europie – sprawdź połączenia LOT. Jeżeli poszukujesz interesującego miejsca na dłuższy weekend, powinieneś udać się to stolicy Wielkopolski.


Jak dojechać?

Osoby mieszkające w Warszawie mogą odwiedzić Poznań korzystając z linii lotniczych (http://www.lot.com/pl/pl/). Kilka razy w tygodniu dostępne są wygodne połączenia, dzięki którym w krótkim czasie pokonamy dystans. Aby znaleźć jak najtańsze opcje należy zarezerwować lot z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Planując podróż szybciej mamy również szansę na znalezienie tańszego noclegu, bowiem im wcześniejsza rezerwacja tym niższa cena. Z pozostałych miejsc w Polsce do Poznania można dotrzeć pociągiem, samochodem czy też autobusem. Miasto usytuowane jest niemalże w centrum Polski, dlatego dojazd jest dogodny z większości miejsc.
Poznań
Zwiedzanie

Najbardziej charakterystycznym zabytkiem miasta jest Stary Ratusz, jeden z ciekawszych obiektów tego typu w Polsce. Ratusz jest ciekawym przykładem architektury renesansowej, każdego dnia odgrywany jest z niego hejnał, w którego trakcie mechaniczne koziołki umieszczone na pierzei tańczą w rytm muzyki. Cały poznański rynek jest pełen jest pięknych budowli z różnych epok historycznych. Okalają go kolorowe kamienice, pochodzące z epoki Baroku, Renesansu oraz Klasycyzmu. Kolejnym, ważnym zabytkiem miasta jest Bazylika Świętych Apostołów. Jest to najstarsza w Polsce katedra gotycka, która na przestrzeni wieków była wielokrotnie przebudowana. Chociaż budynek utrzymany jest w stylu gotyckim, to już jego wnętrze pełne jest barokowych i rokokowych ornamentów. Odwiedzając Poznań warto odwiedzić także Zamek Królewski. Początki budowli sięgają XII wieku, jednak na przestrzeni wieków dobudowywano kolejne jej części. Na najwyższej wieży zamku znajduje się taras obserwacyjny, z którego można podziwiać wspaniały widok na okolicę.

Inne atrakcje

Jednak Poznań to nie tylko historyczne zabytki, w mieście czeka na nas mnóstwo innych atrakcji.

Na pewno warto odwiedzić tamtejsze Zoo, w którym oprócz egzotycznych eksponatów można zobaczyć także zwierzęta uratowane z interwencji organizacji pro zwierzęcych, np. srebrne lisy. Na pewno warto zawitać także do Blubry 6D, nowoczesnego Muzeum poznańskich legend. Odwiedzając te nietuzinkowe muzeum można bardzo wzbogacić swoją wiedzę historyczną.