13 Gru

Węgry – co zobaczyć?

Węgry to dość popularny kierunek wakacyjnych wyjazdów wielu Polaków. Co tak bardzo urzeka nas w tym kraju? Chociaż jest on pozbawiony dostępu do morza, i tak można tam zawsze wypocząć nad wodą. Węgry dodatkowo są dla Polaków stosunkowo niedrogie, zatem wyprawa w tamtym kierunku jest znakomitą okazją do spędzenia wakacji za granicą bez konieczności wydawania ogromnej ilości pieniędzy.
Jeżeli szukacie miejsca, gdzie z bardzo dużym prawdopodobieństwem traficie na naprawdę piękną pogodę, Węgry również będą dobrym wyborem – jak szybko tam trafic: lot.com. Co jednak konkretnie można tam robić? Oto kilka podpowiedzi!

Wyprawa winnym szlakiem

Węgry to kraj, w którym produkuje się i pije wręcz ogromne ilości wina. Nie spotkacie tam za bardzo lokalnego piwa, jednak podczas wycieczki po tym kraju praktycznie co kilkaset metrów traficie na małą, lokalną winnicę. Z uwagi na dość ciepły klimat oraz naturalne węgierskie ukształtowanie terenu, wszędzie znajduje się mnóstwo krzewów winorośli położonych malowniczo na węgierskich zboczach. Jeżeli lubicie delikatne wino (jak na przykład tokaj, z którego słyną Węgry), możecie zaplanować sobie wycieczkę szlakiem węgierskich winnic. Wiele z nich organizuje dni otwarte dla turystów, podczas których można skosztować produkowanego na miejscu wina, posłuchać o jego historii, a także podejrzeć proces produkcji. Zazwyczaj degustacji wina towarzyszy również przepyszne jedzenie, które w większości przypadków podbija polskie kubki smakowe – polecamy zatem ogromnie taką formę spędzania wakacji!

Spędzanie czasu nad wodą

pexels-photo-358484Wakacje bez kąpieli to nie wakacje – wiele osób tak uważa i oczywiście ma w tym trochę racji. Jak już wspomnieliśmy, Węgry nie mają dostępu do morza, jednak bynajmniej nie znaczy to, że nie możecie liczyć na orzeźwiającą kąpiel w chłodnej wodzie. Jeżeli marzą Wam się wakacje pod namiotem nad jeziorem, musicie wybrać się nad największe i najbardziej popularne węgierskie jezioro – Balaton. Z kolei jeżeli chcecie poleżeć sobie przy basenie, powinniście wybrać jedną z węgierskich miejscowości, w których zlokalizowane są kompleksy basenów. Zazwyczaj organizacja takich miejsc stoi na bardzo wysokim poziomie – będziecie mogli tam znaleźć zarówno baseny olimpijskie do pływania jak i płytkie baseny dla dzieciaków. Zawsze będzie także basen z gorącą wodą termalną wydobywają spod ziemi. W takich miejscach każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, dlatego jeżeli zdecydujecie się na taką formę spędzenia wolnego czasu, na pewno nie będziecie zawiedzeni.