15 Sty

Wiedeń – miasto Mozarta i Beethovena

Austria to piękny kraj majestatycznych gór i przemiłych ludzi. W stolicy tego państwa poczujemy magię dawnej rodziny cesarskiej i kompozytorów słynnych na cały świat.

Wiedeń – magiczne miejsce przez okrągły rok

Jeśli zawitamy do Wiednia tuż przed świętami Bożego Narodzenia, to z pewnością będziemy wniebowzięci. Wiedeń zimąPoczujemy się znów jak dzieci, które czekają z niecierpliwością na Gwiazdkę i cieszą się podziwiając rożne dekoracje. Stolica Austrii prowadzi prym wśród bożonarodzeniowych jarmarków, a dekoracje w całym mieście są po prostu przepiękne. Z przyjemnością będziemy podziwiać te arcydzieła w ten magiczny czas. Zapewne nie odmówimy sobie również szklaneczki rozgrzewającego Glühwein (grzane wino), tym bardziej, że na zewnątrz może być naprawdę mroźnie. Rzecz jasna będąc w Wiedniu nie sposób nie odwiedzić Wiener Prater. To słynne wesołe miasteczka działa okrągły rok. W Nowy Rok niedaleko stąd odbywają się koncerty i możemy podziwiać pokaz sztucznych ogni. Zimą trudno wytrzymać na ulicy zbyt długo, dlatego warto polecić odwiedzenie Pałacu Schönbrunn, gdzie mieszkała słynna cesarzowa Sissi, którą Polacy pokochali wiele lat temu po emisji trzech filmów o jej życiu. Dla tego pałacu warto do Wiednia wrócić latem, gdyż ma przepiękne ogrody i fontanny. Swoje kroki warto również skierować do Hofburga i Belwederu. Po całym dniu wyczerpującego zwiedzania warto zajrzeć do jednej z wielu restauracji z tradycyjną austriacką kuchnią. Będzie mogli tam spróbować tradycyjnie przyrządzanych mięs. Na deser nie powinniśmy odmówić skosztowania strudla. Jest po prostu przepyszny. By celebrować dopiero co rozpoczęty wieczór warto zamówić dobre regionalne piwo. Wraz z przyjaciółmi możemy miło spędzić czas na rozmawiać o Wiedniu i planowaniu kolejnego dnia zwiedzania tego przepięknego miasta – sprawdź ceny biletów na lot.com.

Ach…muzyka…niech zabrzmi muzyka

Trudno wyobrazić sobie, aby być w Wiedniu i nie wybrać się ani razu na koncert muzyki klasycznej. Nie musimy być fanami tego rodzaju muzyki, ale miasto to jest tak silnie zrośnięte ze spuścizną Mozarta czy Beethovena, że warto dać się ponieść temu nastrojowi. Możemy wybrać się na jeden z wielu koncertów, które są organizowane w starych kościołach (jest tam świetna akustyka) lub iść prosto do najsłynniejszej katedry w Wiedniu – do Katedry św. Szczepana, gdzie często odbywają się rewelacyjne koncerty. Na pewno urzeknie nas melancholia wykonywanych utworów oraz podniosły nastrój panujący wśród muzyków i widowni. Zatem… nach Wien!