28 Lip

Jak zwiedzać Chicago, by poczuć klimat miasta?

Dawniej świat zdawał się ogromny. Dojazd wszędzie zajmował bardzo dużo czasu. Dziś, w związku ze świetną komunikacją wydaje się, jakby ziemia się skurczyła. Możemy dotrzeć na inny kontynent w mniej niż dobę. Warto z tego korzystać.

Bilety lotnicze Lwów – Chicago możemy kupić już w bardzo atrakcyjnych cenach (sprawdź). Samo dojechanie lub dolecenie do Lwowa nie powinno być większym problemem. Połączenie z Ukrainą jest bardzo dobre i można wybierać spośród różnych środków transportu. Natomiast nad podróżą do Ameryki w ogóle nie powinniśmy się zastanawiać, bo to bardzo różnorodny i fascynujący kraj.

Duże miasta na pewno są warte zobaczenia. Możemy podziwiać świat wysokich wieżowców i pędzących w szybkim tempie ośrodków przemysłowych. Na pewno jest to coś, czego u nas nie da się doświadczyć. Klimat dużych miast Stanów Zjednoczonych jest czymś wyjątkowym. Znany wszystkim głównie z amerykańskich filmów. Jeszcze niedawno miejsca te były niemal nieosiągalne dla większości osób z Polski. Warto wykorzystać więc możliwości, jakie dziś mamy. Jeśli mamy możliwość kupić tanie bilety lotnicze Lwów – Chicago, to nie ma się co zastanawiać.
lviv-1393324_640
Samo Chicago już oferuje nam całą masę ciekawych atrakcji. Wiadomo, że w Ameryce wszystko jest duże, dlatego nie powinna dziwić ilość dróg szybkiego ruchu czy choćby ilość dużych stadionów w samym Chicago. Jest ich aż pięć, jednak jak na 2,5-milionową aglomerację to właściwie nie powinno być zaskoczeniem. Będąc w Chicago, warto wybrać się na mecz baseballa lub footballu amerykańskiego. To sporty, które w naszym kraju są wciąż rzadkością. Natomiast Amerykanie za nimi wprost szaleją. Warto poczuć ten niepowtarzalny klimat. Nie można ominąć meczu wielkiej gwiazdy koszykówki, czyli Chicago Bulls.

Zainteresować może fakt, że właśnie Chicago jest największym skupiskiem Polaków poza granicami naszego kraju. Dlatego miejscowość ta jest dobra nawet dla osób, jakie średnio mówią po angielsku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że spotkamy tam dużo rodaków. Będąc, w tym wiecznie tętniącym życiem mieści, trzeba koniecznie spróbować dań, z których Stany słyną, a mianowicie hot dogów czy hamburgerów. Miasto to rozbrzmiewa muzyką, dlatego wizyta w jednym chicagowskich klubów jazzowych albo bluesowych to obowiązkowy punkt programu. Pamiętajmy, że taki wyjazd to nie tylko zwiedzanie zabytków architektury, których swoją drogą też jest dużo. To również zatopienie się w klimat danego miasta, w jego dźwięki, zapachy czy smaki. Jest to na pewno tym trudniejsze, im krócej w danym miejscu się znajdujemy. Jednak na pewno możliwe.